Σελίδα 3 από 10 ΠρώτοΠρώτο 12345 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Αποτελέσματα 21 μέχρι 30 από 94
    Ειδήσεις σε ποντιακό κανάλι:

Τραγικό δυστύχημα. Διθέσιο αεροπλάνο έπεσε σε νεκροταφείο.
    Έχουν βρεθεί 3000 νεκροί και οι έρευνες συνεχίζονται.

Κλείνουν φυλακή ένα Γερμανό, ένα Γάλλο και ένα Πόντιο ισόβια. Αποφασίζουν να τους χώσουν σε ένα μπουντρούμι και να μην έχουν επαφή με τον υπόλοιπο κόσμο για όλη τους τη ζωή. Τους επιτρέπουν όμως να πάρουν από ένα αντικείμενο, δικιάς τους επιλογής.

Διαλέγει λοιπόν ο Γερμανός ένα σκάκι. "Μ' αυτό θα περνάω τον καιρό μου, είναι παιχνίδι που δεν το βαριέσαι ποτέ..."

Ο Γάλλος διαλέγει μια τράπουλα. "Μ' αυτή μπορείς να παίξεις όχι ένα, αλλά πολλά διαφορετικά παιχνίδια και εγώ τα ξέρω όλα. Σίγουρα θα είμαι απασχολημένος για πολλά χρόνια".

Διαλέγει και ο Πόντιος ένα κουτί tampon.

"Καλά ρε", του λένε οι άλλοι 2, "τί θα κάνεις με αυτό; Χαζός είσαι;"

Και τους απαντάει ο Πόντιος: "Τι θα κάνω μ΄αυτό; Διαβάστε εδώ τι γράφει... 'Μπορείτε να κάνετε ιππασία, κολύμβηση, ορειβασία, θαλάσσια σπορ...'"

Ένας Ιταλός, ένας Γερμανός κι ένας Πόντιος δουλεύουν σε μία οικοδομή. Μόλις χτυπάει το καμπανάκι για κολατσιό, βγάζουν ο καθένας το τάπερ του για να φάνε.

Ο Γερμανός λοιπόν βλέποντας το φαγητό που του έχει φτιάξει η γυναίκα του λέει: "Όχι ρε ****το, πάλι λουκάνικο Φρανκφούρτης θα φάω; Αν κι αύριο έχω το ίδιο φαγητό θα πέσω από την οικοδομή να σκοτωθώ!"

Ανοίγει και ο Ιταλός το τάπερ του, βλέπει το spaghetti που του έφτιαξε η γυναίκα του και λέει: "Όχι ρε ****το πάλι spaghetti θα φάω σήμερα; Aν αύριο το τάπερ μου έχει το ίδιο φαγητό θα πέσω κι εγώ από την oικοδομή."

Ανοίγει κι ο Πόντιος και βλέπει κι αυτός το κολατσιό του και λέει: "Όχι ρε ****το πάλι σάντουιτς θα φάω σήμερα; αν και αύριο έχω το ίδιο κολατσιό θα πέσω κι εγώ από την οικοδομή να σκοτωθώ!"

Την άλλη μέρα δυστυχώς το κολατσιό όλων ήταν το ίδιο, οπότε οι τρεις ορκισμένοι φίλοι, ένας-ένας με τη σειρά του, έπεσαν από την οικοδομή και σκοτώθηκαν...

Στην κηδεία η χήρα του Γερμανού οδειρόμενη φώναζε: "Aχ αντρούλη μου, γιατί δεν μου το έλεγες ότι ήθελες άλλο φαγητό να σου φτιάξω;".

Η γυναίκα του Ιταλού κι αυτή κλαίγοντας φώναζε: "Aχ αντρούλη μου, γιατί δεν μου είπες πως είχες βαρεθεί το spaghetti να σου φτιάξω κάτι άλλο;"

Και η γυναίκα του Πόντιου: "Aχ Γιορίκα μου, Γιατί; Γιατί; Γιατί; Αφού μόνος σου το έφτιαχνες!"

Mία ξανθιά παίρνει τηλέφωνο κλαίγοντας τον άνδρα της στο γραφείο.

- Γιατί κλαις γλυκιά μου;
    - Να, προσπαθώ να φτιάξω ένα παζλ αλλά δεν τα καταφέρνω. Όλα τα κομμάτια φαίνονται ίδια.

- Τί παζλ;
    - Να, είναι ένας κόκορας πάνω σε ένα κουτί, αλλά δεν μπορώ να το φτιάξω...

- Έλα, ηρέμησε... όταν γυρίσω θα το φτιάξουμε μαζί, εντάξει;

Γυρνάει λοιπόν ο τύπος στο σπίτι του και βλέπει την γυναίκα του να σπαράζει στο κλάμα, στο πάτωμα. Την πλησιάζει και της λέει:

- Έλα, σήκω και μην κλαις. Άκου τι θα κάνουμε: Θα βάλουμε τα corn flakes πάλι μέσα στο κουτί και δεν θα το πούμε πουθενά...

Ήταν δυο ξανθιές στο σινεμά. Τη μια ξανθιά δεν την ενδιέφερε το έργο και αποκοιμήθηκε. Όταν το έργο τελείωσε, η άλλη ξανθιά την ξυπνάει και της λέει: "Σε πήρε ο ύπνος."

Και εκείνη απαντά: "Καλά, πες του ότι θα τον πάρω αργότερα!"

- Tί κάνει μία ξανθιά όταν μαθαίνει ότι το 90% των ατυχημάτων γίνονται μέσα στο σπίτι;

- Μετακομίζει!

Μια ξανθιά κάθεται σε μια ταράτσα και κοιτάζει κάτω την πλατεία. Από εκεί ψηλά της φαίνονται όλα τόσο μικρά που απορεί. Βλέπει έναν κύριο να κόβει βόλτες στην πλατεία και της φαίνεται παράξενο που είναι τόσος δα.

Πάει στον 6ο όροφο και κοιτάει τον άντρα, τον βλέπει λίγο πιο μεγάλο, πάει στον 5ο και ο άντρας πάλι φαίνεται πως μεγάλωσε. Πάει στον 4ο, στον 3ο, στον 2ο, στον 1ο και ο άντρας όλο και φαίνεται πιο μεγάλος.

Στο ισόγειο πια, ο άντρας φαινόταν γύρω στο 1.20, τον πλησιάζει και όσο μικραίνε η απόσταση που τους χώριζε, όλο φαινόταν πιο ψηλός μέχρι που τον φτάνει και τον βλέπει ότι είναι κανονικός άντρας, γύρω στο 1.80.

Όλο χαρά τον αγκαλιάζει και τον φιλάει. Ο άγνωστος άντρας κοιτάζει απορημένος:

- "Με ξέρεις;" ρωτάει την ξανθιά.
    - Ε, πώς δε σε ξέρω, καλέ! Από τόσο δα μικρούλι σε ξέρω!

- Τί κάνει μια ξανθιά στην έρημο;
    - Ξεσκονίζει.

- Τί κάνει μια ξανθιά σε ένα νεκροταφείο;
    - Ψάχνει σκελετό για τα γυαλιά της!

Πάει μια ξανθιά σε ένα μαγαζί και λέει: "Πόσο κάνει αυτή η τηλεόραση;"

Και ο καταστηματάρχης: "Κυρία μου, δεν πουλάμε πράγματα σε ξανθιές."

Πάει την επόμενη φορά η ξανθιά με μία κόκκινη περούκα και ξανακάνει την ίδια ερώτηση. Και ο καταστηματάρχης: "Κυρία μου, δεν πουλάμε σε ξανθιές!"

Ξαναπάει η ξανθιά με μία μαυρή περούκα, ρωτάει την ίδια ερώτηση και ο καταστηματάρχης: "Κυρία μου, δεν πουλάμε σε ξανθιές."

Η ξανθιά τον ρωτάει: "Πώς καταλαβαίνετε ότι είμαι ξανθιά;"

Και ο καταστηματάχης: "Μα κυρία μου, αυτό που ζητάτε δεν είναι τηλεόραση αλλά φούρνος μικροκυμάτων!"

Σελίδα 3 από 10 ΠρώτοΠρώτο 12345 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια Θέματα

1. Οδηγός: Πώς να κατεβάσετε θέμα για τα Windows 7
    Από RC_Andreas στο forum Windows 7
    Απαντ: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 19-10-2011, 11:06 PM
  2. Αρχαία ελληνικά ανέκδοτα
    Από gavraki στο forum Κοινωνία
    Απαντ: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 12-03-2011, 02:08 AM
  3. Ανέκδοτα και Διδάγματα των αρχαίων Ελλήνων
    Από techne στο forum Ιστορία - Αρχαιολογία